Call of Duty®: World War 2

Call Of Duty hra pro PlayStation

CALL OF DUTY WWII – STÁLE TA SAMÁ DRUHÁ SVĚTOVÁ V NOVÉM KABÁTĚ

Hra pro PlayStation Call of Duty WWII vyšlo v programu PS Plus 26. 5. 2020, a tak jsem po něm musel sáhnout. Hru jsem hrál na konzoli PlayStation 4 pro a recenze COD WWII vychází ze zkušenosti, kterou jsem nabyl během single playerové kampaně.

Kdo nechce číst recenzi hry Call of Duty®: WWII může si užít naši oblíbenou video recenzi z youtube herního kanálu eRcomic.

 

 

Call Of Duty stále jedno a to samé?

Franšíza Call of Duty je až ikonická pro akční žánr. Snad každý starší hráč si musel prožít období, kdy se hrál multiplayer CoD II, který se stal ve své době absolutní špičkou. K druhé světové válce jsme se vrátili po letech v rámci hry dílu World at War. V roce 2017 vyšlo další Call of Duty s přízviskem WWII. Po všech eskapádách s vesmírným žánrem se vývojáři pokusili o návrat do starých dobrých kolejí, ale podařilo se jim to? V rámci CoD WWII se podíváme na významná bojiště Druhé světové války. V první misi jste jako člen „Velké červené jedničky“ vrženi na pláž Omaha. Pokoříte Atlantický val, kdy vaše dobrodružství pokračuje v jedenácti misích až k Rýnu, kde dobijete most u Remagenu. Na tomhle by nebylo nic špatného, jenže je tu jedno velké „ALE“.
Hra jako taková vypadá graficky nádherně a vystihuje hrůzy války velice důvěrným způsobem. Nechybí krev, utrhané končetiny, výbuchy ani přehradné palby těžkých kulometů. Na tohle si hráč však velice rychle zvykne a začne koukat po detailech. Co mě udeřilo jako první do očí je přítomnost ruského samopalu na pláži Omaha, který lootujete z rukou padlých Němců. V průběhu pak narážíte na méně obvyklé zbraně, které by se v rukách německých vojáků objevovali jen sporadicky.

Systém hry pro PlayStation Call Of Duty

Samotné souboje začínají být výzvou na obtížnost Hardened, kde teprve poznáte skutečné úskalí hry. Struktura hry pro PlayStation Call of Duty®: WWII je taková, že fungujete se svými spolubojovníky, kteří vám poskytují munici, lékárny a další potřebný materiál. Bohužel už vám nepomohou v samotném souboji. Ba naopak, v momentech, kdy se spolehnete, že máte vedle sebe tvrdé americké vojáky, kteří pasou po nacistické krvi, zjistíte, že jsou schopni k vám pustit Němce na vzdálenost, že vás plácne pažbou po zátylku.

Celý systém pak funguje tak, že pokud nejste na hrotu útoku, uzavíráte se do nikdy nekončící bojové smyčky, takže zjišťujete, že významné operace jako Overlord stojí jen a pouze na vás. A co je na tom nejhorší? Že tohle vše už jsme zažili v CoD II…
Call Of Duty válka jako z Hollywoodu

Aby toho nebylo málo, tak samotná akčnost a hrůza války nestačí, a vývojáři nám nadělili notnou dávku až zcela nesmyslných a bizarních zážitků. Krom toho, že musíte absolvovat pád z věže, kde kolem vás bijí zvony a tak tak neskončíte uvězněni pod jedním z nich, dokážete i na Kübelwagenech (německé terénní vozidlo) pronásledovat obrněný vlak, který skončí v pompézní detonací, a vy se následně probíjíte jeho troskami. Tohle vše by vlastně tolik nevadilo, ale v kontextu krásně vykresleného vylodění, které je dramatické ze svého princip. Tyto scény působí nuceně a strojeně a zbytečně hře ubírají na kreditu.
Pokud se pak člověk zamyslí nad jednotlivými scenériemi hry Call of Duty®: WWII, kdy americká armáda čelí zkušeným veteránům z řad Wehrmachtu, působí až nesmyslně odstřelovačský souboj. Idiocie v taktickém postupu nepřátelských jednotek ve hře a jejich neschopnost bránit se v pro ně zcela zjevných situacích. Abych však vše jen nehanil, musím uznat, že stealth mise, kdy infiltrujete velitelství gestapa, se povedla a je příjemným zpestřením a odklonem od jinak až přehnaně akční jízdy.

Tankistou a pilotem ve hře pro PlayStation

Z neznámého důvodu jsme v CoD WWII nuceni zahrát si i za tankistu a letce. Já chápu, že nám hra chce zprostředkovat různé zážitky a pohledy na válku, ale tohle je vyloženě špatný simulátor. Kdyby se tato intermezza ve hře nevyskytla, vůbec by to nevadilo, protože můj osobní zážitek jak z tankové, tak z letecké bitvy je vyloženě špatný. Mě vlastně ani nevadí zkušenost, že si zahraji ve hře Call Of Duty WWII za velitele tanku a letce, ale to, že stroje se chovají velice neintuitivně, těžkopádně, zcela se vymykají jakékoliv realitě je prostě otravné. Fúze jednotlivých prvků, jako je tankové družstvo a letka, které vstupují na scénu, sice funguje dobře, jenže na provedení by to chtělo mnohem více zapracovat.
Závěrem o hře Call Of Duty World War II

Osobně jsem očekával od celé hry CoD na PlayStation mnohem, ale mnohem více. Bohužel se vše smrsklo víceméně na situace, kdy běžíte dopředu a likvidujete haldy nepřátel, byť v parádním grafickém kabátě. Prožijeme fajnový příběh Danielse, který už však nic nevytrhne a ani jsem si k hlavní postavě nevytvořil žádný vztah. Stejně tak jako k postavám vedlejším. Jediným emotivním momentem byla záchrana Zussmana z tábora Stallag pro válečné zajatce.

Zde se opět nemohu ubránit nevyváženosti PS hry, když se vrátím k perfektnímu provedení vylodění, závěrečné vážnosti v táboře a vedle toho postavím bizarní akčnost, které se prostě nevyhnete, nemohu se zbavit dojmu, že začátek a konec dělal někdo úplně jiný, než zbytek hry. Což má za následek, že z celého Call of Duty vzniká prapodivný paskvil na motivy druhé světové války.
Faktem je, že pokud k celé hře přistoupím nezaujatě, užiji si nějakých deset hodin oddychové střílečky, nad kterou se nemusím moc zamýšlet. Zda toto byl úmysl, nevím.

Jako závěrečné hodnocení této zdarma PlayStation hry musím vyřknout šedých 6/10, protože více si hra Call Of Duty WWII dle mého názoru nezaslouží.

 

Youtube kanál eRcomic

Jedná se o teprve, či možná už, rok starý PlayStation Youtube věnující se hraní her. Autor má s hraním bohaté zkušenosti ještě z dob, kdy se hry spouštěly příkazovým řádkem v systému DOS. Kanál je zaměřen spíše na RPG žánr, kdy tvůrce hraje na PC nebo PS4pro. Nepohrdnu však ani dobrou strategií nebo žánrem, jenž dokáže uchvátit grafickým zpracováním či propracovaným příběhem. V youtube kanálu najdete nejen recenze na hry, ale také gameplaye her na PlayStation, ale i walk trough některých her či jak co hrát a řešit. V případě historicky laděných titulů i informovat a vzdělávat zábavnou formou. eRcomic

 


MÁTE ZÁJEM PUBLIKOVAT SVÉ YOUTUBE VIDEA V NAŠEM PLAYSTATION MAGAZÍNU ? NAPIŠTE NA INFO@PLAYSTATION.CZ

Mohlo by se vám také líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *