The Last of Us part II – Uroboros nenávisti

The Last of Us part II

The Last of Us part II - Hra pro PlayStation 4

Článek může obsahovat spoilery!

The Last of Us part II hra pro PS 4 volně navazuje na předchozí díl, kdy se současný odehrává o čtyři roky později od konce prvního dílu. Valnou většinu hry hraje člověk za Ellie, kterou jsme mohli již v minulosti poznat. Stala se z ní dospělá žena se všemi všedními problémy, které k životu patří. Jak už to tak chodí, vnější okolnosti jí však donutí opustit komfort města Jackson, kde se s Joelem usadila.

Kdo nechce číst recenzi hry pro PlayStation The Last of Us part II může si užít herní video recenzi z youtube kanálu našeho herního redaktora eRcomic.

 

 

Očekávané pokračování herní klasiky The Last of Us

Veškeré problémy pramení z masakru, kterého jsme byli svědky na konci prvního dílu The Last of Us. Joel se stane terčem pomsty Abby, které zavraždil otce, jež byl doktorem, který měl z Ellie extrahovat látku, jež by zachránila svět… To je ale jiný příběh. Sama Ellie pak nastupuje cestu pomsty, kterou hodná vykonat na uvedené Abby. Každá akce však spouští reakci a bohužel jsme svědky mnoha zbytečných masakrů, které vygenerovala touha pro pomstě a zadostiučinění.

Přibližně v polovině hry se přepneme do postavy Abby, kdy vidíme i její náhled na věc, a je nám vysvětlen její úkol v příběhu. I ona přišla o vše a vlastně její život je v posledních dnech ruinován Elliinymi snahami o vykonání vlastní spravedlnosti. Abby přijde o svůj dosavadní život, frakci, přátele… Vše je umocněno tísnivou apokalyptickou atmosférou a všudypřítomným nebezpečím a násilím, kterého jsou hlavní postavy také strůjci.

Příběh hry The Last of Us part II

Celý příběh hry The Last of Us part II se pak zaplétá sám do sebe a pozorovatel – hráč na PlayStationu má mnohokrát pocit, že vlastně neví, zda páchá dobro nebo zlo, protože v právu jsou vlastně všichni. Celý příběh je pak zahalen do roušky zcela věrně vyobrazeného násilí, které si nebere servítky a jeho věrné ztvárnění, které se neskrývá a je zcela přiznáno, pak působí ještě surověji, a provází nás příběhem až do úplného závěru, kde jsme naštěstí svědky upuštění od pomsty.
Samotná herní mechanika vychází z prvního dílu The Last of Us, a je vylepšena jen drobně. Příběh se odehrává v herních koridorech, které hráče ženou stále vpřed a tak se vše dynamicky odvíjí. Do jednotlivých částí PS hry jsou zasazeny občasné hádanky a lehounké puzzle, které hravě překonáte a díky kterým si odpočinete od krve a utrhaných končetin. Vše je pak zahaleno velice věrnou tísnivou a klaustrofobickou atmosférou, která vám nejednou pocuchá nervy. Ve hře zároveň nechybí ani vylepšování, zbraní, vlastní postavy a poznávání samotného světa.

Hra je postavena na příběhu

Pravdou zůstává, že hra je velice zásadně postavena na příběhu, který je vystaven do absolutního popředí a díky kterému tento titul zhltnete na jediný zátah jako hollywoodský trhák. Vše je podtrženo nádherným grafickým zpracováním, emotivními momenty, chytlavými postavami, soundtrackem, dabingem a spoustou dalšího.
Jediné, co mi ve hře trochu vadilo je fakt, že když zabijete ozbrojené nepřátele, vypadá to, jako by šli do boje s jedním nábojem a bez žádného dalšího vybavení. Zároveň v průběhu hry The Last of Us part II nacházíte kolikrát lepší zbraně, než máte u sebe, ale jediné, co získáte, je střelivo a ne zbraň samotná. Toto je však jen drobnou skvrnkou na celém titulu, který jinak působí a funguje zcela komplexně, bez zbytečných slepých míst a nudných pasáží.

 
V závěru k této nejen PlayStation hře musím uznat, že The Last of Us part II je jednou z nejlepších příběhových her minimálně poslední doby. Hru jsem hrál na PS4pro a nezaznamenal jsem žádné technické problémy ani bugy. Kdybych měl v závěru hodnotit, jednoznačně deset z deseti.

Youtube kanál eRcomic

Jedná se PlayStation Youtube věnující se hraní her na PlayStation 4 Pro . Autor youtube videí má s hraním bohaté zkušenosti. Kanál je zaměřen spíše na RPG žánr, kdy tvůrce hraje na PC nebo PS4pro. V youtube kanálu najdete nejen recenze na hry, ale také gameplaye her na PlayStation, ale i walk trough některých her či jak co hrát a řešit. V případě historicky laděných titulů i informovat a vzdělávat zábavnou formou. eRcomic

 


MÁTE ZÁJEM PUBLIKOVAT SVÉ YOUTUBE VIDEA V NAŠEM PLAYSTATION MAGAZÍNU ? NAPIŠTE NA INFO@PLAYSTATION.CZ

Mohlo by se vám také líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *