Nový DualSense – ovladač pro PlayStation 5

DualSense, nový ovladač pro PlayStation 5

Podívejte se na první obrázky DualSense nového bezdrátového ovladače pro PlayStation 5, který přinese nový herní pocit ze hraní na PS5. S PlayStation 5 SONY dosáhli vzrušujícího milníku , když začínají dodávat nový ovladač v jeho konečném designu vývojářům, kteří implementují jedinečné funkce  ovladače DualSense do svých PS her. SONY chce, aby se všichni hráči v komunitě PlayStation poprvé podívali na bezdrátový ovladač DualSense ™ a dozvěděli se vizi toho, jak nový ovladač zaujme více vašich smyslů při interakci s virtuálními světy ve hrách PS5. Funkce DualSense spolu s Tempest 3D AudioTech společnosti PS5 dodají hráčům nový pocit z hraní her.
Když byl v roce 2013 spuštěn systém PS4, bezdrátový ovladač DualShock 4 získal mnoho pozitivních ohlasů od hráčů a vývojářů za to, že je zatím nejlepším ovladačem PlayStation, a pro zavedení prozíravých funkcí, jako je tlačítko Sdílet. To nás přivedlo k další otázce - jak sestavíme nový ovladač na tomto úspěchu?

DualSense - ovladač pro PlayStation 5

Po promyšleném zvážení se společnost SONY rozhodli ponechat většinu toho, co hráči milují na DualShock 4, neporušené ! Také přidat nové funkce a vylepšit design ovladače pro PlayStation 5. Na základě diskusí s vývojáři her dospěli k závěru, že pocit z ovládání při hraní her, stejně jako zvuk, nebyl velkým cílem mnoha her. S PS5 měli skvělou příležitost inovovat tím, že tvůrcům her nabídli možnost prozkoumat nový ovladač a tím zvýšit herní zážitekení. Vývojáři společnosti SONY tedy přijali jejich zpětnou vazbu, která přidává celou řadu dalších silných pocitů, které budete cítit, když hrajete. Například jako je pomalé řízení auta blátem. Do tlačítek L2 a R2 na DualSense začlenili adaptivní spouště, takže můžete skutečně cítit napětí svých akcí, jako když natahujete luk a střílíte šíp.

DualSense - Jiný rozměr hraní her

Toto bylo vzrušující výzvou navrhnout nový ovladač, který se staví mimo současnou generaci, a přitom brát v úvahu nové funkce, které SONY přidalo. Například s adaptivními triggery jsme museli zvážit, jak se komponenty hodí do hardwaru, aniž bychom mu dávali objemný tvar. Konstrukční tým pro ovladač PlayStation úzce spolupracoval s hardwarovými inženýry na umístění spouštěčů a akčních tlačítek. Návrháři pak mohli nakreslit návrh toho, jak bude vnější vzhled ovladače vypadat a cítit, s výzvou, aby byl pocitově ovladač menší, než ve skutečnosti vypadá. Nakonec změnili úhel spouští a provedli také drobné aktualizace přilnavosti. Přemýšleli o způsobech, jak udržovat vysokou životnost baterií pro dobíjecí baterie DualSense.

Nový PlayStation 5 a nový ovladač DualSense

Pokud jde o tlačítka, všimnete si, že již neexistuje tlačítko „Sdílet“, jako jsme měli u DualShock 4. Nebojte se - nezmizí. Ve skutečnosti jsme stavěli na úspěchu našeho prvního tlačítka Sdílet, které vám přináší novou funkci tlačítka Vytvořit. S programem Create je SONY opět průkopníkem pro nové způsoby, jak hráči vytvářet epický herní obsah. Hráči ho mohou sdílet se světem, nebo si jen užívat sami pro sebe. Jakmile bude před uvedením na trh, budeme o této funkci mít více podrobností.

DualSense také přidává zabudované mikrofony, které umožní hráčům snadno chatovat s přáteli bez náhlavní soupravy - ideální pro skok do rychlé konverzace. Ale samozřejmě, pokud plánujete delší dobu chatovat, je dobré mít tuto náhlavní soupravu po ruce.
Nyní pojďme mluvit o barvách. Tradičně mají základní ovladače pro PlayStation jednu barvu. Jak vidíte, tentokrát SONY šlo jiným směrem a rozhodli se pro dvoutónový design. Kromě toho změnili polohu světelné lišty, která jí dodá vzhledově další rozměr. Na DualShock 4 seděl na horní části ovladače; nyní sedí na každé straně dotykové podložky a dává jí tím o něco větší vzhled a dojem.

Celkově vyvojáři pro konzoly PS v posledních letech prošli několika koncepty a stovkami maket, než se rozhodli pro tento konečný návrh. DualSense byl testován širokou škálou hráčů s různými velikostmi rukou, aby bylo dosaženo požadované úrovně komfortu s velkou ergonomií. Cílem ve společnosti SONY DualSense je dát hráčům pocit, že jsou dopraveni do herního světa, jakmile otevřou krabici. Chceme, aby se hráči při hraní cítili, jako by byl řadič jejich rozšířením natolik, že zapomněli, že je dokonce v jejich rukou! SNOY je nadšeno publikování konečného vzhledu ovladače DualSense s fanoušky PlayStationu a nemůžou se dočkat :), až si ho všichni pořídí!

Zprávu od prezidenta a generálního ředitele Sony Interactive Entertainment Jima Ryana pro komunitu PlayStation:

DualSense představuje radikální odklon od našich předchozích nabídek ovladačů a zachycuje, jak silně se cítíme při generačním skoku s PlayStation 5. Nový ovladač, spolu s mnoha inovativními funkcemi v PS5, bude trans-formativní pro hry - bude pokračovat v naší misi v PlayStation a posouvat hranice her a to nyní i v budoucnosti. Vám komunitě PlayStation chci opravdu poděkovat za sdílení této vzrušující cesty s námi, když se blížíme k vydání herní konzole PS5 o prázdninách 2020. Těšíme se, až se v následujících měsících podělíme o další informace o PS5, včetně návrhu konzole.

- Jim Ryan, prezident a CEO, Sony Interactive Entertainment

DualSense ovladač pro PS 5

„DualSense“ je registrovaná ochranná známka nebo ochranná známka společnosti Sony Interactive Entertainment Inc.
Mohlo by se vám také líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *