Journey – PlayStation hra zdarma Duben

Journey - PlayStation hra zdarma

Hra zdarma pro PlayStation, v rámci volně dostupných her na PlayStation Store jsme dostali možnost díky PS PLUS si zahrát alternativní a mysteriózní dobrodružství Journey. Jedná se o minihru, ve které putujete k Hoře a odhalujete příběh vlastní civilizace a to z pohledu hrdiny nebo hrdinky, ostatně pohlaví je v tomto případě zcela irelevantní. Na konci článku o této hře máte k dispozici full walkthrough, neboli video návod, budu rád když budete sledovat můj youtube kanál kde naleznete i jiné návody, streamy z her a video recenze.

 
Herní relaxační dobrodružství na PlayStation pro jeden večer

Samotná PS hra zdarma vás pak uvítá v příjemných barvách a provází vás graficky vykreslenými oblastmi, kde plníte jednoduché hádanky. K tomu abyste vyřešili jednotlivé puzzle, není potřeba moc důvtipu, takže si spíše užíváte herní prostředí, které se od sluncem zalité pouště pomalu proměňuje v městskou zástavbu, šedivá sklepení a nakonec vás hra uvrhne v mrazivé předhoří. Následně doputujete k vrcholku hory, kde si užijete ohromnou barevnost a volnost jednotlivých entit. Po cestě pak i nadále odhalujete pradávnou magii, kterou nezřídka využíváte k dalšímu postupu. Co je zajímavé, je fakt, že na své cestě potkáte i jiné hráče, s kterými sdílíte celkový prostor a osamění tak jde stranou, byť jsem neodhalil, proč a za jakým účelem je potřeba se s někým jiným setkávat. V celkovém kontextu je to ale jedno. Je příjemné mít někoho dalšího po boku a putovat se stejnou entitou za společným cílem. Bohužel je k tomuto potřeba PS Plus.
Pokud hledáte jednoduchou, relaxační a odpočinkovou konzolovou hru zdarma, jejíž příběh má rychlý spád, kdy se jednotlivé sekvence střídají v příjemném tempu a chrlí na vás rozličné barvy a ohromují vás svou hravostí, rozhodně po tomto titulu sáhněte. Z této zdarma hry nečiší přehnané ambice a plně splňuje účel, ke kterému byla vydána. Na jeden maximálně dva večery krátkého PlayStation hraní si s tímto mini dílem dozajista vystačíte a půjdete od konzole s příjemným pocitem. V rámci desítkového hodnocení bych se přiklonil k šesti bodům z deseti. Celkový prožitek ze hry by mohl být delší a občasné puzzle složitější. Mnou nepochopený multiplayer pak také jeden bod ubírá. Každopádně jako free titul v dubnovém PlayStation plus za zahrání rozhodně stojí.

Hra byla hrána na konzoli PlayStation 4 PRO.

Journey Full walkthrough - Video návod na hru Journey 

Youtube kanál eRcomic

Jedná se o teprve, či možná už, rok starý PlayStation Youtube věnující se hraní her. Autor má s hraním bohaté zkušenosti ještě z dob, kdy se hry spouštěly příkazovým řádkem v systému DOS. Kanál je zaměřen spíše na RPG žánr, kdy tvůrce hraje na PC nebo PS4pro. Nepohrdnu však ani dobrou strategií nebo žánrem, jenž dokáže uchvátit grafickým zpracováním či propracovaným příběhem. Cílem tohoto kanálu je nejen pobavit. V případě historicky laděných titulů i informovat a vzdělávat zábavnou formou. Jsem přesvědčen, že oslovím i tebe 🙂 eRcomic

 


MÁTE ZÁJEM PUBLIKOVAT SVÉ YOUTUBE VIDEA V NAŠEM PLAYSTATION MAGAZÍNU ? NAPIŠTE NA INFO@PLAYSTATION.CZ


Mohlo by se vám také líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *