Ovladač PlayStation – Nástavec zadního tlačítka DUALSHOCK 4

Sony se konečně probudilo a připravilo nám vychytávku pro ovladač PlayStation. V průběhu éry Xbox One / PS4 společnost Microsoft vydala dva špičkové řadiče Elite (naposledy Xbox One Elite Controller Series 2 ), které nabízejí prémiové sestavení a nové upgrady, včetně sady čtyř vyměnitelných joysticků. Nejen, že vám tato páčky poskytují druh přizpůsobení ovládání her obvykle vyhrazeného pro PC hráče. Zadní tlačítka se také snadno stisknou rychle. Během času méně poškodí vaše ruce. Officialní představení upgrade ovladače pro PlayStation zde

Sony DualShock 4 - Nástavec zadního tlačítka

Sony se raději rozhodlo pro skromnější upgrade, než aby odpověděl na výzvu k odpovědi na Xbox Elite s vlastním drahým ovladačem. Tlačítko DualShock 4 Back Button Attachment nepůsobí kouzlo DualShock 4 na kontrolér Elite-calibur. Přináší přizpůsobení a ergonomickou podporu, která usnadní život každému hráči konzole PlayStation, který plánuje hrát s ovladačem více hodin. Ještě důležitější je, že cena nástavby ovladače vyjde na pouhých 700 - 1000 kč usnadňuje zúčastněným hráčům dostat se na inovaci hardwaru konzoly dříve vyhrazenou pro „elitu“.

Design a pocit z tlačítka ovladače PS DualShock 4

DualShock 4 příslušenství - zadní tlačítko  je docela snadné pochopit od pohledu na fotografie. Je to malé, široké plastové příslušenství: Dvě kulatá široká tlačítka se sbíhají na kulaté LED obrazovce. Za předkem je kulaté pouzdro s konektorem náhlavní soupravy a prodlužovacím konektorem, které připojují nástavec k ovladači PlayStation.

Je menší a štíhlejší

než připojené QWERTY klávesnice a náhlavní soupravy společnosti Microsoft pro regulátory Xbox 360 a první generace Xbox One, které mi přijdou na mysl. Když uvidím tento druh doplňkového příslušenství pro PlayStation. Navzdory přidání malého množství se PlayStation ovladač obecně drží pohodlně v ruce s připojenými knoflíky, i když rukojeti ovladače se mohou cítit trochu přeplněné. Pokud jste uchopení dvěma prsty a konce zadních tlačítek sdílejí relativně malé úchopy.

Samotná tlačítka jsou jen o něco širší než mezera mezi dvěma úchopy DualShock 4, přiléhající k zádům ovladače. Konce tlačítek se zakřivují a ovinují kolem úchopů vnitřních okrajů a vytvářejí přirozené místo odpočinku pro vaše prostřední prsty. Rozšířená tlačítka vám umožní vybrat si mezi zatažením tlačítek na stranu a stisknutím nahoru pro jejich aktivaci: Obě se během hry cítí rychle a přirozeně přicházejí.

Upgrejd ovladače

Jsou také velmi dobře konstruovaní: Lepší, řekl bych, než tlačítka a spouště DualShock 4. Vypadá to, že mají delší cestování než tlačítka tváře, což znamená, že je větší vzdálenost od nestlačeného k úplnému stisknutí. V závislosti na tom, s kým mluvíte, by to mohl být problém nebo požehnání. Jsou určitě pohodlnější než tlačítka na obličeji, ale musíte stisknout úmyslně. Fanoušci jiných zadních pádel, jako je Scuf a Elite, si mohou stěžovat, že je nemůžete rychle švihnout, ale pokud si ceníte pohodlí, udělají to velmi pěkně.

Přemapování tlačítek ovladače

Funkce, která opravdu dělá přílohu, je však LED obrazovka. Díky kulaté obrazovce obrácené směrem k ovladači je neuvěřitelně snadné vědět, co zadní tlačítka dělají za všech okolností, i když měníte vstupy nebo přepínáte profily. Přemapování tlačítek je neuvěřitelně snadné: stačí podržet stisknuté tlačítko pro nastavení ve spodní části obrazovky a poté stisknutím každého tlačítka listovat seznamem možností.

Zadní tlačítka můžete nastavit tak, aby byla téměř jakýmkoli vstupem do ovladače - pouze tlačítka Share a Home jsou mimo limit - což je činí neuvěřitelně univerzální. Zjistil jsem, že pomocí dvou tlačítek je nejlepší odložit pár obličejových tlačítek, které často zasáhnete. Jako je například postupující dialog v Personě 5 pomocí tlačítka X, nebo vyzvednutí položek s trojúhelníkem v Horizontu: Zero Dawn nebo zaklenutí zdi pomocí X v Volání povinnosti. Se dvěma tlačítky navíc nemůžete plně optimalizovat schéma ovladače pro tlačítka zpět. Můžete mnohem rychleji a snadněji procházet své hry. To znamená, že každý si najde svůj vlastní způsob, jak integrovat tlačítka do každé nové hry.
Ovladač se zadními tlačítky

Jiné ovladače se zadními tlačítky, jako mnoho ovladačů Scufs, vám také umožňují přemapovat tlačítka bez jakéhokoli konfiguračního softwaru. Nikdy jsem nebyl fanouškem trasy bez softwaru: i když je jednodušší měnit věci za chodu a / nebo když cestujete, proces je obecně dostatečně dlouhý, takže musím obnovit svou paměť o tom, jak změna. Navíc nikdy nedostanete tvrdé potvrzení, že jste správně změnili vstupy, dokud je nezkusíte v další hře. S obrazovkou na tlačítku ovladače DualShock 4 Back však víte přesně, co děláte na každém kroku.

Také vám usnadní sledování vašich předvoleb. Upgrade ovladače může uložit až tři sady profilů tlačítek, kterými můžete procházet dvojitým stisknutím tlačítka na obrazovce. Pokud máte hru nebo dvě hry, ke které se často vracíte, je velmi užitečné mít možnost uložit jeden nebo dva párování.

Existuje však jeden problém s konfigurací, i když je to docela malé: Při přemapování tlačítek je třeba mít na paměti, že pravá a levá tlačítka budou obrácena, když přidržíte ovladač, který bude hrát. Mohlo by to být hezké, kdyby si na zadní stranu dali noty L a R, aby vám to připomněly.

Vyplatí se koupit upgrade pro ovladač PS?

Back Button Attachment je hlavní upgrade pro DualShock 4, zejména za 700 - 1000Kč. Pokud se myšlenka zadních tlačítek někdy zdála přitažlivá, nebo pokud po dlouhém hraní her cítíte napětí v zápěstí, rukou nebo prstech, stojí za to rozhodně vyzkoušet tento upgrade ovladače pro PS. I když si nemyslím, že by to obměňovalo lépe vytvořené ovladače od jiných společností, jak někteří hráči navrhli, když byla tato příloha ohlášena, je to obrovský krok vpřed v tom, aby se masy dostaly k jednomu ze zajímavějších hardwarových aktualizací této generace PlayStation konzolí.

 

 
Mohlo by se vám také líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *