DOJMY A RECENZE Call of Duty: Black Ops Cold War BETA

PlayStation prodej hry Call Of Duty Cold War

Call Of Duty Black Ops Cold War

aneb co jsme mohli vidět v Betě a jaké jsou dojmy

O víkendu 10. – 12. 10. 2020 proběhla pro majitele konzolí PlayStation 4 open beta ve hře Call of Duty Black ops Cold War. Samozřejmě nám nebyl nabídnut plnohodnotný titul COD, ale mohli jsme si vyzkoušet koncepci PS multiplayer cold war, kde nám byly nabídnuty dva herní módy COD. Hraje se za dva týmy v počtu 6 vs. 6, kdy jsme při našem streamu měli možnost vyzkoušet Team deathmatch a Domination.

Jedná se o tradiční koncepce multiplayer formátu Call Of Duty, a tak se o nic zmíním jen ve zkratce.

Hra Call Of Duty

Domination – bojujete od nadvládu nad jednotlivými oblastmi, které jsou na mapě vyznačeny. Všeobecně se jedná o tu taktičtější část hry, neboť se předpokládá, že budete postupovat tak, abyste dobyté body ubránili před nepřátelským týmem a naopak.
Team deathmatch – těžko představovat tento obligátní přístup k multiplayeru, ale vítězí ten, kdo má po uplynutí časového úseku více bodů, jinými slovy více killů.

Další herní módy se na PlayStation verzi neobjevili, ale pevně doufám, že se Activision chytne za nos a představí něco lepšího v této akci Call of Duty Black Ops: Cold War .

PLAYSTATION HRÁČI MOHOU BETU STAHNOUT ZDE: Call of Duty: Black Ops Cold War Beta
Mimo výše uvedeného nám byl představen tradiční formát, který spíše inklinuje ke zvyšování hráčovy úrovně, čímž vám odemyká další a další vybavení. Jinými slovy se jedná o tradiční grind, nic víc, nic míň. Během streamu jsme si mohli vyzkoušet v součtu čtyři mapy: Miami, Satellite, Moscow a Cartel, což jsou čtyři z patnácti avizovaných. Jednalo se o klasické arkády, které se lišily rozlohou a samozřejmě otevřeností prostoru.

Městská zástavba spíše předurčovala souboj v zastavěných a uzavřených oblastech, kdy se s nepřítelem střetne na krátkou a střední vzdálenost. Zatímco otevřená prostranství opět nahrávala hráčům, kteří preferují dálkový boj. Ani tady jsem však nenašel žádnou interaktivitu, prostředí je značně pasivní, tak jako tomu už bylo milionkrát předtím.

Zde můj STREAM z BETY Call of Duty Black Ops: Cold War:
Během herního streamu Call of Duty Black Ops: Cold War jsme si mohli vyzkoušet v součtu čtyři mapy: Miami, Satellite, Moscow a Cartel, což jsou čtyři z patnácti avizovaných. Jednalo se o klasické arkády, které se lišily rozlohou a samozřejmě otevřeností prostoru. Městská zástavba spíše předurčovala souboj v zastavěných a uzavřených oblastech. Kdy se s nepřítelem střetne na krátkou a střední vzdálenost, zatímco otevřená prostranství opět nahrávala hráčům, kteří preferují dálkový boj. Ani tady jsem však nenašel žádnou interaktivitu, prostředí je značně pasivní, tak jako tomu už bylo milionkrát předtím.

 

BETA Call of Duty Black Ops: Cold War

 

Závěr ze hry BETA Call of Duty Black Ops: Cold War

Je těžké dělat závěry z beta verze, ale i tak by měli vydavatelé přijít s jednoznačným principem, který by se zde již dozajista promítnul. Bohužel jsme byli postaveni před již několikrát představený systém, který se nezměnil snad od CoD World at war…

Popravdě má zkušenost byla spíše potvrzením toho, že franšíza Call of Duty vykrádá sama sebe a není schopna v současné chvíli přijít s něčím inovativním. Samotná změna historického kontextu je pak jen chabou náplastí. Bohužel pro CoD i v tomto ohledu zaostává, protože kolikrát historická přesnost jde stranou a spíše bych se přiklonil ke klausuli „na motivy…“. Nechci předjímat, ale neubráním se pocitu, že celá hra bude jen snůškou superakčních scén, kdy budeme zabíjet haldy „těch zlých Rusáků“, ale na to si počkejme, než začneme dělat závěry.
Playstation 5 Call of Duty

Hra na PlayStation Call of Duty Black Ops: Cold War

Hra na PlayStationu běžela dynamicky, intuitivně a vlastně jsem dostal přesně to, co jsem očekával. Bez jakéhokoliv přemýšlení jsem jasně věděl, co mám ve hře dělat a jaké jsou cíle, takže uživatelsky je celý systém otevřený i méně zkušeným hráčům. Velikost map odpovídá počtu hráčů a vše proto běží ve svižném tempu, kdy se s protivníky dlouhé minuty zbytečně nenaháníte po mapě.

Paleta zbraní v Call of Duty Black Ops: Cold War odpovídá různým herním stylům, takže jsem přesvědčen, že si každý najde to své. Závěrečné hodnocení bude samozřejmě ovlivněno mým subjektivním názorem, ale nemohu jinak. Všeobecně na mě Call of Duty Cold War působí jako jakékoliv jiné a je jedno. Zda hrajete v uniformě amerického vojáka v době druhé světové války nebo invaze do Afghánistánu, neboť slyšíte pořád stejnou píseň. Musím tedy hodnotit šedým průměrem a to 5/10, protože za cenu uvedenou přímo v in-game store si dokážu představit mnohem větší symfonii.

GL&HF! eRcomic

Přehled a prodej ostatních PlayStation her serie Call Of DutyMohlo by se vám také líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *